Безпека життєдіяльності



Пам'ятка щодо дотримання громадянами

Правил безпеки на залізничному транспорті

 

      Невтішна статистика свідчить про те, що підлітки наражають себе на небезпеку для того щоб розмістити екстремальне фото в соціальних мережах, щоб виділитись серед друзів, не розуміючи що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

      Всі випадки травмування сталися внаслідок порушення самими потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті», а саме:

    1.під час ходіння по залізничним коліям та переходу через колії в невстановлених місцях;

2. через особисту необережність пасажирів при посадці та висадці з вагона;

3.проникнення громадян на об’єкти залізничного транспорту з метою особистої наживи;

4.безцільне знаходження на залізничних станціях та перегонах;

5.дитячі пустощі, безконтрольність з боку батьків.

                                            

 

Для збереження вашого життя та здоров’я виконуйте

основні правила поведінки на залізничному транспорті:

     п. 2.1. Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях (пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо).

     На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії».

     п. 2.2.  Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо).

     При наближенні поїзда до перону або платформи громадяни повинні стежити за звуковими сигналами, що подаються з локомотива, моторвагонного рухомого складу та іншого спеціального самохідного рухомого складу, уважно слухати оповіщення, що передаються по гучномовному зв’язку .

      п. 2.3. При наближенні поїзда (або локомотива, вагона, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід.

 

 

Категорично заборонено:

     п. 2.5. Ходити по залізничних коліях на наближатися до них на відстань менше 5 метрів.

     п. 2.6. Переходити і перебігати через залізничні колії перед поїздом (або локомотивом, вагоном, дрезиною тощо), що наближається, якщо до нього залишилося менше ніж 400 м.

     п. 2.7. Переходити колію зразу після проходу поїзда (або локомотива, вагона, дрезини тощо), не впевнившись, що по сусідніх коліях не пересувається рухомий склад.

     п. 2.8. На станціях і перегонах пролізати під вагонами і перелізати через автозчепи для проходу через колію.

     п. 2.9. Проходити по залізничних мостах і тунелях, не обладнаних спеціальними настилами для проходу пішоходів.

     п. 2.10. Пролізати під закритим шлагбаумом на залізничному переїзді , а також виходити на переїзд, коли шлагбаум починає закриватися.

    п. 2.11. На електрифікованих лініях підніматися на опори, а також торкатись до металевих проводів заземлення, які ідуть від опори до рейки.

    п. 2.13. Підніматися на дахи поїздів, локомотивів та вагонів, а також конструкції мостів, освітлюваних вишок тощо.

 

 

 

     Пам’ятайте: Дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах 



Що таке «коронавірус COVID-19»?

«Коронавірус» є збірною назвою для різних вірусів, але кожен штам (популяція схожих мікроорганізмів) має окрему назву. Назву отримав завдяки своїй будові - шипи та відростки вірусу візуально схожі на «корону».
Які симптоми зараження коронавірусом COVID-19?
За симптоматикою коронавірус схожий на грип: у хворих спостерігається підвищення температури та кашель Украй рідко: задишка чи пневмонія.
Наскільки небезпечним COVID-19 є для дітей?
«Випадки захворювання у дітей – украй рідкісні», – повідомляє доктор медичних наук Х. Коді Мейсснер, начальник відділу дитячих інфекційних хвороб Медичної школи університету Тафтс.

Чи можуть домашні тварини бути носями коронавірусу COVID-19?ВООЗ повідомляє, що досі не зафіксовано жодного випадку інфікування домашніх тварин коронавірусом COVID-19.

Як розповсюджується COVID-19 у світі?


ПРОФІЛАКТИЧНІ ДІЇ


Миття рук – один із найголовніших способів убезпечити себе від коронавірусу та інших хвороб. Критично важливим є дотримання наведених нижче інструкцій.
Періодичність миття рук:
  • після повернення з вулиці додому;
  • до, під час і після приготування їжі;
  • до і після догляду за хворим;
  • після кашляння, чхання, видування носа;
  • після відвідування туалету;
  • після контакту з тваринами.

Обережно, гриби!


Основні причини отруєнь:

•    вживання отруйних грибів;
•    неправильне приготування умовно їстівних грибів;
•    вживання старих або зіпсованих їстівних грибів;
•    вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння:
нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності
Щоб запобігти отруєння грибами, необхідно дотримуватися наступних правил:

•    Не збирайте гриби:
–    якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
–    поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
–    невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою;
–    з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих;
–    ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;
–    “шампіньйони” та “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
•    Не порівнюйте зібрані чи придбані гриби із зображеннями в різних довідниках, – вони не завжди відповідають дійсності.
•    Не куштуйте сирі гриби на смак.
•    Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте. Гриби промийте, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
•    Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
•    При обробці кип’ятіть гриби 7-10 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Лише тоді гриби можна варити або смажити.
•    Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління.
•    Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.
•    Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.
•    Значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять мікродози отруйних речовин. Якщо вживати їх декілька днів підряд – також може статись отруєння.
•    Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм.
•    Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.



ДОТРИМАННЯ ЦИХ ПРОСТИХ ПРАВИЛ МОЖЕ ЗБЕРЕГТИ ВАШЕ ЗДОРОВ’Я І НАВІТЬ ЖИТТЯ

Популярні дописи з цього блогу

Осінні дива в школі..