Наша гімназія




Тошківська гімназія № 23 Гірської міської територіальної громади Сєвєродонецького району Луганської області ( колишня Тошківська загальноосвітня  школа І-ІІ ступенів № 23 Попаснянської районної ради Луганської області)  розташована за адресою:
вул. Шкільна, буд.1а, смт.Тошківка Сєвєродонецького району Луганської області,
Мова навчання: українська.
Кількість класів: 9.

Гімназія має задовільне матеріально-технічне забезпечення

Історія школи селища Тошківка почалася з відкриття початкової школи у 1918 році ,яка була реорганізована у 1926 році у фабрично-заводську семирічку, а з 1937 року вона стала середньою і перший випуск 10 класу відбувся у 1940 році. З 1932 по 1934 рік в першому та другому класах навчався член « Молодої гвардії » Віктор Володимирович Петров, з 1936 по 1939рік в школі навчався Герой Радянського Союзу Михайло Мефодійович Холод,  кавалер п′яти медалей  « За Відвагу», Почесний громадянин міста Первомайська Воронов Олексій Миколайович, а під час  німецької окупації  школа  була  зруйнована і відбудована тільки у 1947 році. У після воєнні роки у школі навчалися Лауреат Державної премії СРСР український філолог – шевченкознавець Бородін Василь Степанович та лауреат Державної премії УРСР, видатний геолог , Почесний  громадянин міста Ріддера ( Республіка Казахстан) Кравцов Микола  Іванович. Школа пишається своїми випускниками, серед яких багато людей, які присвятили своє життя вчительській праці, зокрема, колишній начальник управління  освіти Первомайської міської ради Фомічов Анатолій Володимирович.
         Основна мета діяльності школи – це безперервний процес підвищення ефективності навчально – виховного процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація навчально – виховного процесу.
         Призначення школи -  будувати  школу рівних можливостей для всіх; школу в якій навчаються поряд обдаровані діти в тій чи іншій галузі та звичайні; школу, яка буде намагатися дати можливості для розвитку кожній дитині та розвинути її так, щоб вона була успішною в житті. Тобто щоб дитина, навчаючись в школі, змогла набути всі життєві компетенції в тому обсязі, в якому вони їй потрібні для її успішного становлення.
    Розвиток-наше кредо. І не "загальний розвиток", а розвиток творчого потенціалу, і не спеціально відібраних дітей, а усіх, тому що віримо: кожна дитина обдарована і талановита. 
        Наша формула: "Допоможи мені це зробити самому". По-іншому працює і вчитель , який допомагає учневі вчитися, пізнавати себе і світ. Учитель, який не виховує, а допомагає учневі шукати себе кращого, який не тисне на учня, а створює йому умови для вільного самовизначення, не принижує його, а окрилює. 
  Педагогічний колектив  керується в своїй роботі словами Анрі Барбюса  « Школа – майстерня, де формується думка підростаючого  покоління. Треба міцно  тримати  її в руках, якщо  не хочеш  випустити з рук  майбутнє». Співпраця педагогічного колективу, учнів, батьків , селищної громади  створює  єдине поле громадського виховання не тільки  учнів, але  й усіх  учасників навчально-виховного процесу  і  залучає учнів до активної  громадської  позиції  в  реальному  житті,  виховує патріотизм та любов до рідного краю, розвиває інтерес до пошукової, краєзнавчої, науково – дослідницької роботи, формує  розуміння минулого і майбутнього України, сприяє розвитку національної свідомості, плекає любов до свого народу,  спонукає  до вивчення та пропаганди пам′яток історії та народознавства своєї  малої батьківщини. Занурення  в  соціальне  середовище   за  допомогою конкретних   соціально  значущих справ приводить дітей до  підвищення  своєї  життєвої компетентності, до  оволодіння моральними  засадами успішної  взаємодії з людьми,  до  особистого  зростання.
Педагогічний колектив школи приділяє увагу популяризації педагогічної професії. 
Кавалер п′яти медалей  « За Відвагу»  Воронов Олексій Миколайович



Окрім того має ордени Вітчизняної війни 1-го ступеня Богдана Хмельницького, медалі „За оборону Сталінграду”, „За визволення Белграду”, „За перемогу над Німеччиною. Визволяв Україну, Бессарабію, Румунію, Болгарію, Угорщину, Югославію та Австрію. Під час війни був кулеметником і радистом. Війну закінчив начальником радіостанції, сержантом в місті Вільдоні, що Австрії. В повоєнні роки довгі роки працював кіномеханіком.



Василь Степанович Бородін 
Наукові інтереси Бородіна пов'язані переважно з дослідженням історії Шевченківських текстів і цензурної історії видань творів поета. Книжка Бородіна «Три поеми Т. Г. Шевченка» (Київ1964) присвячена поемам «Сова», «Сліпий» і «Наймичка» як певному етапові в розвитку жанру соціально-побутової поеми в творчості Шевченка.
У книжці «Т. Г. Шевченко і царська цензура» (Київ, 1969) досліджено історію прижиттєвтих видань творів поета — «Кобзаря» 1840 і 1860, «Гайдамаків» (1841), «Гамалії» (1844), «Тризны» (1844) і «Букваря южнорусского» (1861). У праці «Над текстами Т. Г. Шевченка» (Київ, 1971) на матеріалі історії тексту «Кобзаря» 1860 й окремих творів поета досліджується проблема основного тексту поезії Шевченка.
Ряд розвідок Бородіна опубліковано в збірниках праць наукових шевченківських конференцій. Бородін — один із упорядників шеститомного «Повного зібрання творів» Шевченка (т. 1—4, 6, Київ, 1963—1964).


Кравцов Микола Іванович (1940 – 2013),
видатний геолог Казахстану, лауреат Державної премії СРСР, першовідкривач поліметалічних родовищ Східного Казахстану, Президент геолого-розвідувальної служби ТОО «Геолен» 


                              ІСТОРІЯ ШКОЛИ В ФОТОГРАФІЯХ
                                                    
                                                  Школа до війни
Колектив вчителів ( літо 1941року)

 1 А клас 1946-1947 навчальний рік

1947 рік
1948 - 1949 навчальний рік
 Випуск 7-А класу, 1952 рік
 травень 1954 року
травень 1955  року
1958-1959 навчальний рік, 5 клас


1-Б клас
1959-1960 навчальний рік, 2-Б клас


Школа у 1980-ті роки
Покладення Гірлянди Слави













Популярні дописи з цього блогу

Осінні дива в школі..